Vrh „L“

Vrh „L“ Chacalkiz Chenekel

V našej chovateľskej stanici prebehlo 29.10.2016 krytie našej Dorinky našim Cleuškom. Dňa 30.11.2016 sa nám s veľkou slávou narodila malá Lašimka.

Rodičia nášho vrhu „L“:


Dora Chacalkiz Chenekel
HD 0/0 ED A/A

Cleo Chacalkiz Chenekel
HD 0/0 ED A/A

Dora s Lašimkou:

O Lašimkiných rodičoch:

Cleuško Sultán sa narodil dňa 13.7.2011 mame Flekine a otcovi Čalkarovi v našej chovateľskej stanici Chacalkiz Chenekel ako alfa psík z celého vrhu a u nás aj ostal pôsobiť. 

Už od malička sa jasne črtala jeho dominantná povaha. Je to pes suverén, vyrovnaný a sebavedomý. Má pevné zdravie, výsledky RTG predných a zadných kĺbov: DLK A/A, DBK 0/0, nie je lymfatický, má krásny pigment a hlavu, krásne oči a pysky, jedným slovom má exkluzívny exteriér. Vysoký je 78 cm a váži okolo 85 kg.

Svoju odvahu a charakter tiež viackrát potvrdil.

Aj Dora je naša vlastná, „v Chacalkách“ narodená suka, alfa medzi našimi aziatmi, hrdá, inteligentná, dominantná na jednej strane, ale aj milujúca, veselá a šikovná na strane druhej. Je taká od malička, preto som si ju nechala a sme s ňou na 100% spokojní. Má RTG HD 0/0 a ED A/A, má krásny pigment, perfektný pohyb, korektnú stavbu tela, jej exteriér ocenila aj Farida Bolkunova (2.miesto v triede otvorenej suky nad 2 roky, stretnutie milovníkov SAO, Řásná 2015) aj Vasilij Markov (4.miesto!! v triede otvorenej na Svetovej SAO výstave, 2015) v obrovskej konkurencii „exteriérových“ aziatov. Dorinka je polovičná turkménka, po otcovi Turkmen Kala Ugurovi nesie staré a veľmi cenné línie starých turkménskych psov, po mame zdedila razanciu a vlohy na aktívnu kynológiu. Dori je veľmi šikovná pri obranách, kúše na rukáv i na ringo a táto práca ju veľmi baví. Mimo svojho teritória je k cudzím ľuďom v pohode, háčik je v tom, že pri pobyte viac ako 15 minút na konkrétnom mieste to miesto začína byť jej teritóriom – Dorinka si totiž myslí, že všetko je jej :o)

30.11.2016 v skorých ranných hodinách, presne o 5:55 priviedla naša Dorinka na svet 1 krásne šteniatko, fenečku Lašimu.

Lašimka 6 dní:

Lašimka 8 dní:

This image has an empty alt attribute; its file name is Lasima_2016_12_07_007-1.jpg

Malej Lašimke sa na ôsmy deň otvorili očká! Zvyčajne sa šteniatkam otvárajú očká tak na 13-14.deň, malinká je teda zjavne popredu :o)

Lašimka mala 14 dní:

Lašimka mala 3 týždne:

24.12.2016: Lašimka s nami oslávila Vianoce, čulo sa zapojila do vianočných osláv :o)

Lašimka mala 5 týždňov:

Lašimka mala 6 týždňov: Lašimka sa ako 6-týždňová naučila vyliezť na sedačku v kuchyni, odvtedy tam trávi veľa času – zo sedačky má totiž výborný výhľad na stôl a tam sa nachádzajú dobroty rôznorodé :o)))

Lašimka nám 7.2.2017 odcestovala do nového domova. Želáme jej veľa pevného zdravia a dlhý šťastný život vo svojej skvelej novej rodinke!

Lašimka, apríl 2017:

Všetky naše šteniatka od nás odchádzajú začipované – tu nájdete Lašimkin čip:

Lašima: 953 0000 101 31667

Tu budú pribúdať články o Lašimke, prajem príjemné čítanie.

Lašima, január 2020

Niekedy si ani neuvedomujeme, ako letí čas, z dní sú týždne, z týždňov mesiace a roky… šoférujúc domov som si uvedomila, že pôjdem okolo Lašimkovcov …

Posted in Lašima | Leave a comment