15/06/2024

Flekina

GCH Darka Rohrbach-Benko

Flekinka sa k nám dostala tak trochu neplánovane. Už u chovateľa tvorili nerozlučnú dvojku s našou vyhliadnutou malou bielou guľôčkou Blekinkou. Spolu jedli, spolu spali, spolu sa hrali… a pri každej našej návšteve nás vítali spolu. A tak keď prišiel náš veľký deň a my sme si slávnostne prišli pre Blekinku, odrazu sme si nevedeli predstaviť, že tá druhá, fľakatá tam zostane sama… smutná… opustená… tak sme si miesto jednej chlpatej guličky odnášali rovno dve.

Flekinka, keď mala 2 mesiace… ulovila myš!

Blekiška, 2 mesiace

Flekinka a Blekynka – stále spolu, január 2008

Flekiška a Blekiška, 2008

Flekina vyrástla na krásnu psiu dámu – aziatku ako sa patrí. Výstavne je úspešnejšia ako Blekinka, snáď preto, že sa typovo viac približuje starým SAO líniám. Vo veku 2,5 roka sa stala Slovenskou Grandšampiónkou krásy. Je to dobrý strážca, i keď z našich psov je najviac priateľská. Chcela som s ňou skúsiť canisterapiu – od toho úmyslu som upustila vtedy, keď pokúsala chlapíka, čo sa ju snažil posadiť ju proti jej vôli. I mňa tým prekvapila – slečna Flekinka nám už evidentne dospela.

Blekynka a Flekinka, stále spolu – tu mali 12 mesiacov:

Flekinka a Blekynka – stále spolu, 2012

Ako každý psíčkar i ja som bola zvedavá, či by Flekinka zvládla situáciu, ktorá by si vyžadovala zakročiť a obrániť si paničku. A tak som ju prihlásila na test povahy na figuranta, ktorý sa konal 5.- 6.6.2010 v Řásnej na snáď najlepšej SAO akcii v rámci Česko -Slovenska. A Flekinka mi urobila velikú radosť, keď sa nedala a šupáka pokúsala! Figuranta robil pán Kacnelson a zo známok 1 až 5 dal Flekinke 3 a ja som na toto hodnotenie veľmi pyšná, Flekinka si určite hanbu nespravila.

Vadim Kacnelson a Fleka, Řásná 2010

Navyše na druhý deň pri posudzovaní exteriéru dostala V5 a moja radosť ešte stúpla… Ak k tomu ešte prirátam úspech Blekynky, ktorá od pána Kacnelsona dostala ocenenie 1 +, čo bolo snáď najvyššie možné a v celkovom vyhodnotení pováh obsadila tretie miesto a z výstavy si odniesla známku „výborná“, pre naše šakalky a aj pre mňa to bol úžasný víkend plný úspechov : )

Flekiška, rok 2011

——— 2018 ———

Pozdrav od Flekišky z januárovej prechádzky: Flekiška išla so mnou na vychádzku na jazero, trošku si ponaťahovať staré kosti… ťahá jej na jedenásty rok, na takú starú dámu je to ešte čiperka, teší sa zo života a prechádzky má stále veľmi rada : )

A toto je naša posledná spoločná foto… Ďakujem Ti Flekiška za všetko, tu sú slová zbytočné, ja viem a Ty vieš tiež… nikdy na Teba nezabudnem a tam hore sa určite raz stretneme, Ty moje chlpaté šťastie… veľmi Ťa ľúbim <3 ….. Flečka tíško skonala vo svojich skoro 11-tich rokoch 11.3.2018.

——– 2017 ——–

Flečka získala prvé miesto na klubovej výstave a titul Best Veterán SKÁaRO!

Moja krásna Stará Rýba, Grandšampiónka DARKA Rohrbach-Benko <3

——– 2016 ——-

Na prechádzke s Flekiškou: Flekiška chodí na prechádzky veľmi rada, vždy mohla chodiť navoľno, lebo pekne poslúchala, teraz už chodíme na vodítku, pretože už dobre nepočuje a veľakrát ma nepočuje, keď ju volám k sebe – alebo to na mňa výborne hrá : )

——- 2015 ——

V našej chovateľskej stanici prebehlo 15.11.2015 krytie našej Flekinky psom Bulagaj Ak-Aka. Šteniatka sa narodili 16.januára 2016. Je ich 5: fenečky Jollie, Johanka a Janka, psíkovia Jenisej a Jerguško 🙂

S Flečkou na čerešniach: Flečka so mnou robieva všeličo, napríklad so mnou chodí oberať čerešne. Moc ich nelúbi papať, ale zato ich lúbi strážiť, aha, ako dôležito sa tvári:

Flečka v Čerge, 2015

——- 2014 ——

BIG NEWS! V našej chovnej stanici prebehlo krytie FLEKINA + BULAGAJ!

S hrdosťou a s obrovskou radosťou si vás dovoľujem informovať, že v našej chovateľskej stanici prebehlo úspešné krytie našej grand šampiónky Flekinky (Darka Rohrbach-Benko) úžasným psom z chovateľskej stanice Ak-Aka, krásnym Bulagajom!

Bulagaj a Fleka, foto z krytia:

Bulagaj a Fleka, foto z krytia

Jedná sa o dlho očakávané krytie, vhodného krycieho psa sme hľadali veľmi dlho, nakoniec po 2,5 roku bola naša snaha korunovaná úspechom 🙂

Flekiška a jej šteniatka, vrh „G“ Chacalkiz Chenekel:

Flekiška a jej šteniatka – náš vrh „G“

——- 2013 ——–

Flekina s paničkou, december 2013

Flekina, 6 rokov:

Flekiška vo veku 6 rokov

Flekiška na výstave v Mochovciach, apríl 2013:

Flekiška, V4 na klubovke v Mochovciach 2013

——— 2012 ———

Na klubovke na Kamennom Mlyne so svojimi dcérami Bijou a Banshee, apríl 2012:

——– 2011 ———-

Dňa 13.7.2011 sa Flekinke po druhýkrát narodili šteniatka. Oteckom je C-Čalkar Ak-Aka a narodilo sa sedem mládencov a jediná fenečka. Informácie o nich nájdete v sekcii „Šteniatka – vrh „C“. Na foto šteniatka z vrhu „C“ – prvá zľava Cora, vedľa nej Cleo:

Flekina je super mama. O šteniatka sa príkladne stará a je ku nim veľmi pozorná a opatrná. Dokonca keď sa Bleky rozhodla, že už svoje šteniatka kŕmiť nebude, lebo už majú cez 4 týždne a zúbky, Flekinka začala chodiť kŕmiť aj jej šteniatka. A keď som ju zatvorila do vedľajšieho koterca, aby sa k Blekiným šteniatkam nedostala, keď má 8 svojich a aj tie jej dávajú zabrať, tak sa ceckami pritlačila ku mrežiam tak, aby na ne Blekine šteniatka dosiahli a kŕmila ich aspoň cez mreže… Tak som jej opäť otvorila dvierka a Fleka chodila na striedačku kŕmiť svoje aj Blekine šteniatka… no čo už s ňou : )

Bleky a Fleky, stále spolu, rok 2011

——– 2010 ——–

2010 bol pre Flekišku veľmi perný:

V januári 2010 Fleky na výstave v Trenčíne získala svoj štvrtý CAC a dosiahla titul Slovenský šampión krásy.

V máji 2010 dostala svoj tretí CAC z triedy šampiónov a získala titul GRANDŠAMPIÓN.

V júni sa zúčastnila Řásnej so skvelými výsledkami a hodnotením od pána Vadima Kacnelsona. V tom čase už bola skoro dva týždne kotná.

Dňa 26.7.2010 mala Flekinka po prvýkrát šteniatka. Bolo ich osem, všetky fľakaté. Otcom bol Akim (Bar Chan Bar Mansur). Informácie o nich nájdete v Menu – vrh „B“

Flekiška a jej šteniatka – vrh „B“ Chacalkiz Chenekel:

V novembri hárala opäť, nenakryla som ju.

V decembri dostala Fleky hroznú pyometriu, pán MVDr. Pašek ju doslova stiahol zubatej z lopaty. Našťastie sme prišli včas a liečba zabrala. Dostávala však hormonálne lieky a kvôli obnove hormonálnej rovnováhy mi veterinár odporúčal pri najbližšom háraní Fleku nakryť. Poslúchla som a bol z toho jej „C“ vrh.

——– 2009 ——–

Na výstave s Blekiškou a Flekiškou, to mali 18 mesiacov, rok 2009

Bleka a Fleka na výstave, rok 2009

Stále spolu, 2009:

Bleka a Fleka objavili super miesto – balíky sena : )

——- 2008 ——–

Bleka a Fleka, stále spolu – tu mali 12 mesiacov: