12/04/2024

Vrh „B“

Vrh „B“ Chacalkiz Chenekel

Rodičia nášho „B“ vrhu:


AKIM – Bar Chan Bar Mansur

FLEKA – Darka Rohrbach-Benko

Dňa 22.05.2010 prebehlo krytie našej Flekynky (Darka Rohrbach-Benko) veľmi známym a výnimočným psom Akimom (Bar Chan Bar Mansur). 

„AKIM“ – BarChán Bar Mansur

Ako sa to všetko začalo…? 

Keď som hľadala krycieho psíka pre Fleku, moje požiadavky boli: dominantný pes, hrubý, s pevným zdravím, s vyrovnaným charakterom, žijúci v blízkom kontakte s ľuďmi, s tmavým okom a pokiaľ možno testovaný. Akim spĺňal všetky moje požiadavky a okrem toho to bol prekrásny a inteligentný pes. Nakryli sme a budúcnosť ukázala, že to bolo dobre pasujúce krytie, narodili sa nám krásne šteniatka, ktoré si zobrali to najlepšie z oboch rodičov. 

V noci 25.07.2010 sa nám narodilo 8 šteniatok – štyri fenečky a štyria psíkovia.

Náš odchov – šteniatka z vrhu „B“:

Psíkovia: Bishop
Barchan
Bajkal Bai
Black Jack
Fenečky: Brownie Beia
Bijou
Baška
Banshee

Tretí deň šteniatok:

šteniatka 12 dní:

Medzi šteniatkami sa už začína budovanie vzťahov, začínajú sa hrať a kúsať, začínajú sa stavať na labky a učia sa chodiť. Flekinka ich poctivo kojí a stará sa o nich, pred očami sa mi zmenšuje, je skoro polovička oproti tomu, čo bývala, zato šteniatka sú dvakrát väčšie ako pred týždňom.

Šteniatka 1 mesiac:
Maličkí aziatkovia majú už celý mesiac. Pri tejto príležitosti som im urobila slávnostné fotenie :o) 

Šteniatka 2 mesiace: šteniatka majú práve 8 týždňov a rastú ako z vody:

Starý otec našich šteniatok – Tyran Tolmačev:

Túto fotografiu sme dostali od Akimovho pánka, je to jediné foto starého otca našich šteniatok z Akimovej strany. Bol to vraj skvelý pes, ktorý okrem cennej povahy a intelektu dosahoval aj veľmi pekné výstavné výsledky, hovorí sa, že bol víťazom svetovej výstavy v Brne. Z našich šteniatok sa naňho najviac podobá Beáta, tá akoby mu z oka vypadla…